Mi-e sete de foamea iubirii

Îmi e sete de tine. Îmi ard ochii înecați în dor. Ce straniu îmi e să îți scriu cu șoapte. Obișnuiam să îmi lipesc cuvintele direct pe buzele tale. Îți amintești? Te luam de mâna sufletului și desenam răsărituri în cutele cearșafurilor albe spălate cu metafore și ploaie. Ploua adesea peste noi. Șuvoaie de nori … Read more

Veniți de luați lumină

Veniți de luați lumină este pentru mine cel mai frumos îndemn al creștinilor. În fiecare an simt că pot păși mai departe, că nu mă voi rătăci prea tare, pentru că am lumina. Hristos a Înviat! O certitutine strigată cu bucurie de mii de piepturi în care iubirea își face din nou loc. Despre asta … Read more