Desculță prin iarbă
-De ce umbli desculță prin iarbă, zăludo? -Îmi place să o simt, să mă simt liberă. Îmi place cum îmi gâdilă iarba tălpile, tu ce crezi? -Păi hai că te gâdil eu până nu mai poți de râs. Încalță-te că ai să răcești și apoi te văd eu! -Ei, na’! Dacă răcesc îmi vei … Read more